Blog

 

استان هرمزگان با دستپخت بی نظیر و طعم خاص و تند غذاهایشان هرکس شخصی را جذب خود می کنند.

میتوان گفت یکی از مهم ترین دلایل رونق گردشگری در استان هرمزگان در چند سال اخیر شناخته شدن محصولات هنری و غذاهای بومی و محلی این استان زیبا و پهناور بوده است.

غذاهایی با عطر و طعم خاص و بی نظیر خود که تنها با چشیدن طعم آن میتوان حس خوش آن را فهمید.

که این نشان از آن دارد که علاوه بر جاذبه های فراوان گردشگری و مکان های زیبای کهن و یا مراکز خریدهایی که در شهر های این استان به خصوص در شهرهای بندرعباس، قشم و کیش به راه افتاده است.

قشم دارای تنوع غذایی بالایی است که میتوان به عنوان نمونه به زیبون، نان تموشی، عنکاس، ماهی برشته، کلمبا اشاره کرد.

ادویجاتی که در این منطقه از کشور استفاده میشود بیشتر گرم و تند هستند (ادویجات هندی) که در غذا و یا سس ها مختلف مورد استفاده قرار می گیرند و به انواع طعم دهنده اصلی غذا هستند.

 

دو پیازه میگو

دو پیازه میگو

خوراکی است که از ماهی ، پیاز + ادویجات محلی طبخ می شود. از غذاهای محلی شهر قشم است که میتوان آن را با برنج استفاده کرد.

 

مهیاوه

مهیاوه

نوعی سس است که محلیان آن را از دو کلمه ماهی و آب گرفته اند. معمولا این سس را با ماهی ساردین و یا موتو درست می کنند.

برای درست کردن این غذا باید پودرماهی را با گشنیز، فلفل، زردچوبه و خردل مخلوط و در ظرفی قرار بدهید و حدود یک ماه در آفتاب باشد تا به خوبی پوک و جا افتاده شود.

این سس را به همراه برنج و یا نان میتوان استفاده کرد.

 

 

مالوکی

شیرینی مالوکی

شیرنی قدیم و سنتی که با ترکیب ماست، آرد، پودر قند و تخم مرغ درست می شود.

زرده تخم و روغن و آرد را با هم ترکیب کنید، خمیر بدست آمده را در ظرفی قرار دهید تا  استراحت کند، بعد از حدود 2 ساعت آن را به صورت توب های کوچکی در بیاورید و در روغن سرخ کنید.

 

موفلک

گندم یا جو پرک شده را در دیگ برشته کنید تا رنگ آن به قهوه ای تغییر پیدا کند و پس از آن ماهی و پیاز فراوان تفت دهید. میتوانید به آن تخم گشنیز هم اضافه کنید.

 

سوراخ یا سوراغ

سوراغ - سوراخ

مردم محلی آن را به عنوان یک طعم دهنده در کنار غذا استفاده می کنند. در حقیقت نوعی خورشت مختص بندری ها است که از مخلوط ماهی مومغ با پوست نارنج و آب نمک درست می شود.

 

حلا (کاتوغ تخم مرغ)

سیب زمینی سرخ کرده + پیاز + تمبر هندی + تخم مرغ، رب آن را درست می کنند.

 

زیبون

زیبون

برای طبخ این غذا باید ابتدا سیب زمینی را خلال کرده و سرخ کنیم، ماهی را با ادویه های مخصوص و دلخواه خود طعم دار کنید پس از آن، آن را سرخ کنید؛ گوجه را به صورت پوره درآورده و با پیاز به خوبی تفت دهید، مایه پلو آماده شده است.

یک نان تموشی کف قابلمه بگذارید و پس از آبکش کردن برنج، آن را به صورت لایه لایه در داخل قابلمه قرار دهید، منتظر بمانید تا غذا دم بکشد زیبون شما آماده است.

 

 

ماهی برشته، غذای کبابی مخصوص هرمزگانی ها

ماهی برشته

روش اصلی پخت این غذا بیشتر براساس پخت با ذغال است که طعم و عطر دود و ماهی دودی و ماهی کبابی را پیدا کند، داخل شکم ماهی را با مخلوطی از شوید، گشنیز، پیاز خلال شده و فلفل سبز پر کنید بهتر است که این غذا را قبل از تهیه با نمک و ادویه های مخصوص طعم دار کنید.

 

پودینه کوسه

پودینه کوسه

این غذا بیشتر در جزیره قشم معروف است.

برای تهیه آن باید کوسه ماهی یا سفره ماهی را قلیه قلیه کرد و پس از جوشاندن آن را با سیر، پیاز، گشنیز، شنبلیله و رب گوجه فرنگی به خوبی مخلوط کنید.

 

نان تموشی

نان تموشی

یک مدل از نان های معروف استان هرمزگان نان تموشی است که اغلب گردشگران و مسافران به عنوان سوغات آن را خریداری می کنند، اما میتوان از این نان به عنوان یک غذای جنوبی معروف نام برد.

این نان را با همراه تخم مرغ و پنیر می پزند و با یک سس مخصوص به خود از آن استفاده کرد.

 

عنکاس

غذای عنکاس

غذایی با ترکیب ماهی و خرما، برای پخت این غذا آن را در آب می پزند. پس از آن، پیاز داغ را به آن اضافه می کنند، میتوان از فلفل سبز، گوجه، نمک، سیب زمینی سرخ شده، فلفل و دیگر ادویجات برای خوشمزه تر شدن آن استفاده کرد.

 

کلمبا

میتوان به جرات گفت ماهی یکی از مهم ترین و اصلی ترین غذاهایی که جنوبی ها در سفره خود آن را همیشه حاضر دارند.

ماهی را با گندم پرک شده و روغن جونون (روغن حیوانی که محلی این نام رو براش گذاشته اند) آن را می پزند.

 

کباب گراشی

کباب گراشی

کباب ماستی یا کباب گراشی نیز یکی دیگر از غذاهای محلی این استان است. این غذا در شهر گراش و لار و جنوب فارس و هرمزگان طبخ می شود.

 

فرهنگ جالبی که در منطقه جنوب جا افتاده است که این غذا برای مراسمات شادی است و به ندرت در سوگواری ها مورد استفاده قرار می گیرد.

گوشت خرد شده (قیمه شده)، ماست چکیده، پیاز و نمک و فلفل و ادویجات دیگر

برای پخت این غذا شما باید اول گوشت را به قطعه های کوچک تقسیم کنید و بعد آن را روی یک پارچه نخی پهن کنید تا آب گوشت گرفته شود، در مرحله بعد ماست و پیاز خرد شده و فلفل و نمک و مابقی ادویجات را با هم مخلوط کنید تا سس بدست آماده به خوبی با گوشت ترکیب شده و به قول معروف به خورد گوشت برود.

مدتی بگذارید تا گوشت و سس درست شده با هم مخلوط شوند بعد از آن به کباب را مثل بقیه کباب به سیخ بکشید، حال کباب گراشی شما آماده خوردن است.

 

قلیه ماهی

یکی دیگر از معروف ترین خورشت های منطقه جنوب ایران است.

در طبخ این غذا از سبزیجات مخصوص مثل شنبلیله و گشنیز، تمر هندی، پیاز و زرد چوبه و ماهی استفاده می شود.

در شهر بوشهر با نام "قلیه می" هم شناخته می شود.

تفاوت کاتوغ هرمزگان با قلیه بوشهر و خوزستان در استفاده از تمرهندی  و لیمو خشک است.

ماهی که برای پخت این غذا استفاده می شود معمولا ماهی شیر یا زبیدی است، البته گاهی در غذا به جای ماهی از میگو هم استفاده میشه که با عنوان قلیه میگو نام می برند.

 این غذای سنتی و خوشمزه و دستپخت مردمان سرزمین هرمزگان استفاده کنید.

 

پست های اخیر

0 نظر

  • تاکنون سوالی روی این محصول پرسیده نشده است

نظر خود را ارسال کنید


ورود به حساب