Blog

 

 

سفره هفت سین یکی از رسوم و سنت های مهم در جشن های نوروزی ایرانیان است. در این روز خانواده ها سفره ای با هفت غذای مختلف درست می کنند.

سفره هفت سین، نمادی از هفت خصوصیت مختلف را به نمایش می گذارد.

سفره هفت سین نمادی از فرهنگ و تاریخ ایران است که به عنوان یکی از رسوم جشن های نوروزی است.

هر یک از هفت آیتم مختلف سفره هفت سین نمادی از زندگی است.

 

 

هفت سین با ترکیبی از مواد غذایی به عنوان نمادی از زیبایی و ثروت طبیعت خداوندی است که در اختیار انسان قرار گرفته است.

سین های سفره هفت سین :

 

  1. سبزی/ سبزه : نمادی از شادابی، زیبایی، خوشبویی و رونق تازگی طبیعت و آغاز بهار است که همراه شدن با شکوفه ها و گلها است.
  2. سماق : نمادی از مصونیت ، بهبود و افزایش انرژی است. همچنین سماق را به عنوان نماد شجاعت، قدرت و استواری می شناسند که در جنگ و مبارزه با دشمن عاملی مهم است. نماد خورشید
  3. سیر : نمادی از تقوا، پاکی و مقاومت است که در برابر بیماری ها و شیاطین، توانایی مقاومت را به شخص می دهد.
  4. سمنو : نمادی از شادابی، شادی و موفقیت است که معادلی از گیاهی است در طبیعت، همچنین به عنوان نماد پایداری و ماندگاری شناخته می شود.
  5. سیب : نماد عشق و علاقه به زندگی است
  6. سنجد : نمادی از محبت و همدلی است، در سنت های ایرانی به عنوان نمادی محبت و احترام به پدر و مادر است. همچنین به عنوان نمادی از بخشش و سخاوت است.

 

سنبل و گل سرخ نیز به عنوان نماد بهار و تجدید حیات بیان شده اند.

هفت سین علاوه بر نمادین بودن تمامی سین های آن، مواد غذایی هم هستند.

 

 

به عنوان مثال سیر که نمادی از تقوا است، به دلیل داشتن خواص ضد سرطانی و ضد میکروبی، در برابر بیماری های مختلفی از جمله سرطان، افتراقیت، بیماری های قلبی و عروقی به عنوان دارویی طبیعی و موثر به کار می رود.

همچنین سنجد به دلیل داشتن انواع ویتامین ها و مواد مغذی، به عنوان یکی از مفید ترین میوه ها برای حفظ سلامتی شناخته شده است.

 

المان های دیگر سفره هفت سین

قرآن - آینه – شمع دان – مشقت پوش - گلاب

قرآن به عنوان ایمان و علم آگاهی و شمع به عنوان نماد نور و روشنایی، آینه به عنوان نماد زیبایی و عشق به خود و دیگران شناخته می شود.

مشقت پوش به عنوان نمادی از پشتکار و تلاش و گلاب به عنوان نمادی از طهارت و پاکی است.

سفره هفت سین نشانی از ارتباط نزدیک با طبیعت و فراگیری مفاهیم فرهنگی و دینی در جامعه ایرانی است.

 

 

علاوه برموارد بیان شده، برخی از مردم با آیتم های دیگری مثل کدو تنبل، حلوای سیاه، آجیل، شیرینی و ... سفره خود را تزئین می کنند.

از دیگر عناصر که در این سفره و مراسم عید نوروز مورد استفاده قرار می گیرند نوشیدنی هایی مثل شربت گلاب ، دوغ – دوشاب – عرقیات (بید مشک ، سکنجبین و..) و قندیل است که نشانه ای از مهمان نوازی مردمان کهن این خطه به شمار می آید.

 

میتوان گفت مکمل تمام این المان ها در سفره هفت سین، صنایع دستی و دست سازها است.

 

 

این صنایع شامل تمامی محصولات هنری و بومی محلی است که به دست مردم هر یک از مناطق مختلف با آداب و رسوم مرتبط با خود ساخته شده اند.

این محصولات هنری، نمادی از تاریخ و فرهنگ ایرانیان است، که می توانند به عنوان یکی از سوغاتی ها برای گردشگران خارجی معرفی شوند.

در اینجا حائز اهمیت است که به نقش رسانه در شناساندن این محصولات به گردشگران اشاره کرد.

این سفره علاوه بر تنوعی که در آن است باعث شده بسیاری از هنرمندان و صنعتگران از این نمادها برای خلق آثار هنری استفاده کنند. محصولات هنری و بومی محلی از جمله : گلیم / قالی – تابلو فرش – منبت کاری – مینا کاری – قلم زنی – سفال سازی – حصیربافی و ... را میتوان بیان کرد که زیبایی خاصی را به این سفره هدیه می بخشد.

به طور کلی صنایع دستی و دست سازهای هنری به دلیل زیبایی و هنری که در آنها به کار رفته در سراسر جهان شهره اند.

که همین عاملی برای سفر بسیاری از گردشگران خارجی به ایران شده است.

 

 

علاوه براین، صنایع دستی نه تنها در حفظ و ارائه میراث فرهنگی کشور است و بلکه یک فرصت عالی برای تقویت روابط اجتماعی و تبادل فرهنگی بین مردمان است، که بسیار موثر بوده و حتی به عنوان منبع درآمدی هم برای بسیاری از خانواده ها نیز شناخته شده است. با توجه به اینکه بسیاری از صنایع دستی ایران مرتبط با سفره هفت سین و نمادهای آن هستند میتوان گفت در کنار توسعه آداب و رسوم ایران نیز نقش مهمی در ایجاد شغل و کسب درآمد دارند. و این خود یک عامل موثر اقتصادی است.

پست های اخیر

0 نظر

  • تاکنون سوالی روی این محصول پرسیده نشده است

نظر خود را ارسال کنید


ورود به حساب